• Driveshaft jest częścią grupy O&W

Rafał Olesiński

Rafał Olesiński

Partner zarządzający w Olesiński&Wspólnicy

Naszą podstawową motywacją jest uczestniczenie w ciekawych projektach i dzielenie się wiedzą skumulowaną w grupie O&W. To, że Driveshaft jest jednym z elementów całej grupy profesjonalnych firm, działającej z sukcesem od kilkunastu lat, daje nam elastyczność i możliwość zaopiekowania różnych potrzeb firmy.

Grupa O&W

Driveshaft korzysta z zasobów naszych siostrzanych firm z grupy O&W: O&W Analytics, GOBS, Saurus Grow, Brain Racing czy European Legal Network na poziomie międzynarodowym. Uzupełniamy je o sprawdzonych ekspertów, coachów biznesu, ekspertów branżowych czy znanych przedsiębiorców, którzy chcą angażować się we wspólne nowe projekty.Driveshaft kontynuuje działalność outsourcingu w obszarze project management, restrukturyzacji firm w tym przejęcia funkcji zarządczych i właścicielskich, a zdobyte doświadczenie wykorzystujemy w kolejnych projektach.
Do każdego projektu konstruujemy odpowiedni Zespół Projektowy, preferując efektywną strukturę sieciową. Zarządzamy zwinnie, rozumiemy potrzeby Klientów w zakresie budżetów i celów, lubimy wyzwania i nie boimy się ryzyka.
Myślimy i działamy jak start-up.

Nowoczesna firma doradcza, która zapewni wsparcie prawno-podatkowe związane z działalnością firmy.

Świadczy usługi w zakresie prowadzenia ksiąg i kadr, raportowania finansowego, controllingu, rozliczeń w zakresie podatków, ubezpieczeń społecznych oraz płac, a także pomocy publicznej uzyskiwanej z funduszy europejskich.

 

 

To grupa ekspertów posiadających niezbędną wiedzę z zakresu finansów, statystyki i bankowości. Świadczą kompleksowe usługi analityczne, m.in. sporządzają analizy danych porównawczych

 


 

Saurus Grow realizuje funkcje administracyjne, dostarczania i organizacji biur czy specjalne zadania doradcze (projekty inne niż prawne i podatkowe).

W celu skutecznego doradztwa na poziomie międzynarodowym współpracujemy z siatką europejskich firmy prawniczych tworząc wspólnie European Legal Network.

 

Co jest dla nas ważne

BUDOWANIE WARTOŚCI

Co tworzy wartość Twojego biznesu? Z doświadczenia wiemy, że największą wartością biznesową są kontakty, które w przyszłości przekładają się na realne zyski.

TRANSFER WIEDZY

Dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem sami ciągle uczymy się poznając potrzeby młodych firm i wymyślając rozwiązania, które pomagają im wzrastać.

HOLISTYCZNE PODEJŚCIE

Nasze wsparcie obejmuje nie tylko analizę prawną i podatkową, ale także marketing, dostęp do inwestorów i inne działania, które rozwiną Twój startup. Dzięki wsparciu firm z grupy O&W oraz zewnętrznych ekspertów, możemy odpowiedzieć na każde wyzwanie.

PRAKTYCZNE ROZUMIENIE BIZNESU

Dzięki kilkunastoletniemu doświadczeniu i współpracy z czołowymi polskimi i zagranicznymi firmami wiemy jak zoptymalizować rozwój biznesu i  jak uniknąć powszechnych błędów.

Zespół

MICHAŁ BOGACZ

radca prawny

Jego doświadczenie obejmuje w szczególności doradztwo dla wielu spółek publicznych notowanych na GPW w Warszawie oraz dużych przedsiębiorców z kapitałem polskim i zagranicznym. Zajmuje się prowadzeniem projektów M&A, negocjowaniem umów i doradztwem obejmującym kształtowanie optymalnych modeli biznesowych klientów.

 

Zrealizował projekty obejmujące m.in. wprowadzenie akcji spółek na giełdę (IPO i SPO), emisje obligacji, negocjacje umów inwestycyjnych wraz z pakietami zabezpieczeń, przekształcenia i połączenia spółek (w tym z udziałem spółek publicznych). Doradza również w zakresie bieżącej działalności gospodarczej klientów, głównie prawa gospodarczego, z uwzględnieniem prawa podatkowego.

FILIP MROCZKOWSKI

radca prawny LL.M.

Kieruje pracami zespołu zajmującego się doradztwem z zakresu prawa gospodarczego na rzecz polskich i międzynarodowych spółek kapitałowych.

 

Uczestniczył w wielu projektach inwestycyjnych, m.in. doradzając i wprowadzając inwestorów do specjalnych stref ekonomicznych, prowadził projekty due diligence. Zajmuje się również negocjacjami i wsparciem w reprezentowaniu interesów zagranicznych inwestorów i udziałowców na polskim rynku.

 

Niezależnie uczestniczy w projektach z zakresu własności intelektualnej. Doradza m.in. największym polskim portalom internetowym w obszarach prawa własności przemysłowej oraz prawa autorskiego.

NATALIA MOSUR

adwokat LL.M.

Na co dzień zajmuje się prawem gospodarczym i handlowym (w szczególności obsługą wewnątrzkorporacyjną) z uwzględnieniem aspektu podatkowego. Współpracuje też z działami HR w zakresie prawa pracy i działy zakupów w bieżących kwestiach. Reprezentuje przedsiębiorców w postępowaniach administracyjnych oraz sądowych.

 

Jej doświadczenie obejmuje także szeroko pojętą tematykę specjalnych stref ekonomicznych. W swojej dotychczasowej pracy wielokrotnie wspierała przedsiębiorców przy pozyskiwaniu zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie SSE. Doradza także w bieżących kwestiach związanych z działalnością na terenie specjalnych stref ekonomicznych. Wielokrotnie wspierała też przedsiębiorców z zagranicznym kapitałem w przy rozpoczynaniu ich działalności na terenie Polski (bieżące oraz strategiczne doradztwo).